Kas ir OCTA?
OCTA ir sauszemes transportlīdzekļu obligātā apdrošināšana, kas sedz zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījumā trešajai personai, piemēram, citu transportlīdzekļu vadītājiem, pasažieriem, velobraucējiem un gājējiem, kā arī trešo personu īpašumiem, kas ir bojāti ceļu satiksmes negadījumā.

Kurās valstīs darbojas OCTA polise?
OCTA polise ir spēkā ne tikai Latvijā, bet arī visās Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīs un Šveicē.

Kas nosaka OCTA polises cenu?

  • apdrošināšanas termiņš – 3, 6, 9 mēneši vai 1 gads;
  • transportlīdzekļa tips;
  • transportlīdzekļa pilna masa;
  • transportlīdzekļa reģistrācijas vieta;
  • transportlīdzekļa izmantošanas veids;
  • transportlīdzekļa īpašnieka apdrošināšanas vēsture (Bonus-Malus klase);
  • un citi kritēriji.

Vairāk informācijas par Bonus- Malus sistēmu atrodama Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) mājas lapā.

Ko darīt, ja plānojat ar auto doties uz ārvalstīm?
Ja plāno ar savu automašīnu braukt uz Krieviju, Ukrainu, Baltkrieviju un citām valstīm (vairāk informācijas šeit), kas ir ārpus Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ), neaizmirsti iegādāties Zaļo karti.

Iegaumējiet, ka braucot uz ārzemēm, obligāti jāņem līdzi izdrukāta OCTA polise.

Kur iegādāties OCTA polisi?
OCTA polisi varat iegādāties jebkurā no mūsu klientu apkalpošanas centriem visā Latvijā, kā arī internetā www.polise24.lv. Iepērkoties internetā, saņemsiet atlaidi.
.

Standartlīgums

Standartlīgums ir apdrošināšanas līgums, kas tiek noslēgts attiecībā uz visiem Latvijā reģistrētiem transportlīdzekļiem. Tas ir spēkā Latvijas un Eiropas Ekonomikas zonas teritorijā.

Zaļā karte

Zaļā karte ir starptautisks apdrošināšanas līgums, kas tiek noslēgts attiecībā uz transportlīdzekli, kurš piedalās ceļu satiksmē valstī, kura ir Zaļās kartes sistēmas dalībvalsts.

Robežapdrošināšanas līgums

Robežapdrošināšanas līgums ir apdrošināšanas līgums, kas tiek noslēgts attiecībā uz transportlīdzekli, kurš reģistrēts valstī, kas nav Eiropas Ekonomikas zonas valsts. Robežapdrošināšanas līgums tiek slēgts pie nosacījuma, ja tā vadītājs nevar uzrādīt Latvijas Republikas teritorijā spēkā esošu OCTA līgumu.
Robežapdrošināšanas līgums ir spēkā Eiropas Ekonomikas zonas teritorijā.

MŪSU PAKALPOJUMI